Contactează-ne pe noi
Smart Tub laser Cutting Machine P2060A P3080A
Smart Tub laser Cutting Machine P2060A P3080A

Smart Producator de mașini de tăiat tuburi laser

Un expert în tăierea țevilor cu o calitate inteligentă, digital ă, europeană.

Vedere a mașinilor de tăiat tuburi laser inteligente

O mașină inteligentă, digital ă și automatizată de tăiat tuburi cu laser se poate ocupa de tipuri de țevi metalice, de exemplu,  pipă din oțel carbon galvanizat , tub din oțel inoxidabil.

Accesorii de țevi sunt utilizate în multe domenii, de la sistemele de depozitare la multe aplicații din industria mobilei metalice.O mașin ă de tăiat tuburi cu laser, oferită de producătorul mașinilor de tăiat tuburile, poate produce în mod flexibil diferite comenzi cu diferite diametre exterioare și dimensiuni ale lotului în succesiune.

Aplicarea unei mașini de tăiat tuburi laser inteligente

Date tehnice ale mașinilor de tăiat tuburi laser inteligente


Model nameP2060AP3080A
Workpiece length0-6000mm0-8000mm
Tube diameter range20-200mm20-300mm
Types of tubesRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, etc.Round tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, etc.
Single tube bearing weight25kg/m25kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ RaycusIPG/ nLIGHT/ Raycus
Auto Bundle maximum size and weight800mm*800mm*6000mm; 2.5T800mm*800mm*8000mm; 2.5T



Capacities
Material1000W1200W1500W2000W2500W3000W4000W
Carbon steel681012141620
Stainless steel4568101012
Galvanized steel34568810
Aluminum33456610
Brass2234558
Copper1122334


Highlights of Smart Laser Tube Cutting Machine

Tehnologie touch screen
Tehnologie touch screen

Actualizarea de la operarea tradițională a butonului la funcționarea ecranului de atingere.

  • Easy user interfețe

  • Integrat management, economisește timp

  • ușor de curățat și menținut.Durabilitatea

Fabricare automată
Fabricare automată

Cu un încărcător pachet automat și debilator, ai putea decide dispunerea pe baza spațiului disponibil, dar mai presus de toate, pentru a îndeplini cerințele de producție.


Flexibile tăieri
Flexibile tăieri

Tăiere de zbor, sărituri de broască, corecție stereo 3D, perforare fără inducție, recunoaștere automată a cusăturilor etc. 


’hd 96799; Aceste funcții pot realiza tăierea flexibilă a diferitelor tipuri de țevi pentru a asigura eficiența producției și pentru a satisface calitatea.

Dispozitiv auxiliar de alimentare și centrare
Dispozitiv auxiliar de alimentare și centrare

Două dispozitive auxiliare de centrare de alimentare sunt echipate la partea din față și din spate a extremității de alimentare pentru a asigura citirea corectă a clepsirii Chuck.


Sistem de sprijin plutitor
Sistem de sprijin plutitor

În timpul procesului de tăiere a țevilor, suportul se adaptează automat la schimbarea posturii de rotație a țevării.Pentru a asigura o mai mare stabilitate în timpul prelucrării țevilor.


Automat Deslaging (opțional)
Automat Deslaging (opțional)

Peretele interior al piesei este curat și frumos fără a lăsa orice zgură, care îmbunătățește calitatea.


Recunoașterea Weld (opțional)
Recunoașterea Weld (opțional)

Programul de tăiere este executat eficient, iar pista de procesare evită automat poziția sudării sudului pentru tăiere.Evitaţi deteriorarea componentelor conductei.


Eșantioane de mașini de tăiat tuburi laser inteligente

Software of Smart Laser Tube Cutting Machine

Germania Sistemul PA
Germania Sistemul PA

Doar o pagină completează toate operaţiunile, mai prietenoase.


Repede personaliza interfața, mai convenabil.


Adaugă o interfață independent ă de diagnosticare.


Rapid depanare la fața locului.Mai inteligent.

Spaniol Lantek Flex3d Suport diverse conducte
Spaniol Lantek Flex3d Suport diverse conducte

Tuburi standard: țevi cu diametru egal, cum ar fi rotunde, pătrate, de tip Ob, D, triunghiular, oval etc.


Între timp, flex3d este echipat cu module de funcții de tăiere a profilului pentru a tăia oțel unghiular, canal și oțel în formă de H etc.

Automatizarea mașinilor de tăiat tuburi laser inteligente

Automatizarea mașinilor de tăiat laser cu tuburi inteligente

Opțional Magazine Încarcări Sistem

Round, pătrat, și tevi dreptunghiulare și diferite țevi pot fi încărcate automat de la revista în mașina programată de la controlorul CNC.

Sistemul automat de încărcare realizează producția continuă automată, este în special pentru cererea de producție în masă.Îmbunătățiți eficiența producției.

Acest feeder auto este potrivit pentru încărcarea țevilor 800*800mm.Cu funcția de măsură automată pentru a asigura încărcarea tubului drept fără nicio greșeală.Sistemul de avertizare a alarmei reamintește operatorului în timpul întregii producții.


Entre EM contato.
Seu inquérito será altamente valorizado e respondido por UMA equipe especializada Dentro de doze horas.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
overview application technical highlights software automation sample
Pergunte pelo Melhor preço