Contactează-ne pe noi
Dispozitivul de tăiat laser CNC inteligent P2060A
Dispozitivul de tăiat laser CNC inteligent P2060A

Dispozitivul de tăiat laser CNC inteligent P2060A

Un expert în tăierea țevilor cu o calitate inteligentă, digital ă, europeană.

Mașină de tăiat tuburi metalice cu laser inteligente

Cu popularizarea de "Industrie 4.0"concept, GoldenLaser& 35; 39;Dispozitivul de tăiat cu laser CNC P2060A a fost complet automatizat.Prin integrarea informațiilor, a plasării ordinelor, a alimentării, a identificării țevilor, a măsurătorilor de lungime, a programului automat de apelare, a penetrării, a paletelor și a transportului într-o singură mașină, a noastră inteligent aparat de tăiat cu laser CNC P2060A urmărește să fie cel mai cuprinzător echipament de tăiere a tuburilor cu laser.


În prezent, mulți utilizatori au ales mașina noastră inteligentă de tăiere a țevilor cu laser.Ca unul dintre cei mai buni producători de mașini de tăiat tuburi din China, GoldenLaser vă poate ajuta să atenuați în mod eficient problema lipsei de muncă de întreprinderi.

Video Afișare a mașinilor de tăiat tuburi laser cu fibră optică inteligentă

Goden Laser Smart Fiber Laser Metal Tub Cutting Machine
P2060A VS P3080A


Model nameP2060AP3080A
Workpiece length0-6000mm0-8000mm
Tube diameter range20-200mm20-300mm
Types of tubesRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, etc.Round tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, etc.
Single tube bearing weight25kg/m25kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus fiber laser generatorIPG/ nLIGHT/ Raycus fiber laser generator
Auto Bundle maximum size and weight800mm*800mm*6000mm; 2.5T800mm*800mm*8000mm; 2.5T



Capacities
Material1000W1500W2000W2500W3000W4000W6000w
Carbon steel6101214162025
Stainless steel46810101216
Galvanized steel356881012
Aluminum345661016
Brass23455810
Copper1223346


Highlights of Intelligent CNC Laser Cutting Tube Machine P2060A

Tehnologie touch screen
Tehnologie touch screen

Actualizarea de la operarea tradițională a butonului la funcționarea ecranului de atingere.


● Ușor interfață utilizator

● Gestionarea integrată economisește timp

● Ușor de curățat și menținut

● Durabilitatea

Fabricare automată
Fabricare automată

Cu un încărcător și un dispozitiv de deblocare automată, puteți decide dispunerea pe baza spațiului disponibil, dar mai presus de toate, pentru a vă îndeplini cerințele de producție.


● Salvează munca, dar îmbunătăţeşte eficienţa procesării tuburilor.Simplifică procedura de procesare şi realizează modul inteligent de producţie al industriei 4.0.

(Opțional, în cazul în care nu există un încărcător de pachet automat, îl vom numi P2060 mașină de tăiere a țevilor.)

Flexibile tăieri
Flexibile tăieri

Tăiere de zbor, tăiere de sărituri, corecție stereo 3D, perforare fără inducție, recunoașterea automată a cusăturilor etc. 


● Aceste funcții pot realiza tăierea flexibilă a diferitelor tipuri de țevi pentru a asigura eficiența producției și pentru a satisface calitate.

Dispozitiv auxiliar de alimentare și centrare
Dispozitiv auxiliar de alimentare și centrare

Există două dispozitive auxiliare de centrare alimentare la partea din față și din spate a feței de alimentare.Dispozitivul de centrare controlează poziția de cădere a țevilei și o fixează cu precizie.Apoi, Chuck se poate deplasa automat şi rapid la capătul conductei pentru prindere.


● Face gheara prindere conducta mai precis și pentru a îmbunătăți precizia produsului finit.

Sistem de sprijin plutitor
Sistem de sprijin plutitor

În timpul procesului de tăiere a țevilor, suportul se adaptează automat la schimbarea posturii de rotație a țevilor.


● Pentru a asigura o mai mare stabilitate în timpul prelucrării țevilor, o mai mare precizie a produselor finite.

Automat Deslaging (opțional)
Automat Deslaging (opțional)

Peretele interior al piesei este curat și frumos fără a lăsa zgură.Nu este nevoie de un al doilea proces de curățare, care îmbunătățește calitatea produsului finit.


● Este deosebit de potrivit pentru industriile care necesită o mare precizie și cu peretele interior curat al produselor finite.De exemplu, acestea sunt de tăiere oțel inoxidabil, conducte de aluminiu, și accesorii de țeavă de cupru în industria auto, fabricarea produselor alimentare și fabricarea dispozitivelor medicale.


Recunoașterea Weld (opțional)
Recunoașterea Weld (opțional)

Programul de tăiere cu laser inteligent este executat eficient, iar pista de procesare evită automat poziția sudării sudului pentru tăiere.


● Evitaţi să stricaţi componentele conductei şi să reduce ţi pierderea materiilor prime.


Produse finite ale tubului laser inteligent CNC P2060A

Software of Intelligent CNC Laser Cutting Tube Machine P2060A

Sistemul de operare multitouch
Sistemul de operare multitouch

Sistemul cu laser multi touch cu interfață UI conține șapte module: planificare, producție, proces, depanare, întreținere, diagnostic și setări.Întregul sistem laser este mai inteligent și mai digital, realizând gestionarea ERP a sistemului de automatizare a fabricii.


Spanish Lantek Flex3d Nesting Software
Spanish Lantek Flex3d Nesting Software

● Este potrivit pentru țevi rotunde, țevi pătrate, țevi OB, țevi galvanizate, țevi triunghiulare, țevi eliptice și alte țevi în formă special ă.În același timp, flex3d are un modul de funcțiune de tăiere a profilului, care poate tăia oțel unghiular, oțel canal, și oțel în formă de H, etc.

● Sprijină tăierile de cuibărit cu margini, economisirea de materiale.

● Industria&359;i unic bevel și co-margine trei-cuțit de tăiere sunt convenabile pentru sudare.Reduce ţi procedurile de postprocesare manual ă.


Automatizarea tubului de laser inteligent CNC P2060A

Automatizarea mașinilor de tăiat laser cu tuburi inteligente

Sistem automat de încărcare

● Ţevile rotunde, pătrate şi dreptunghiulare şi diferite ţevi pot fi încărcate automat din încărcător în maşina programată de la controlorul CNC.

● Un sistem de încărcare automată realizează că producția automată continuă este în primul rând pentru cererea de producție în masă.Îmbunătățiți eficiența producției.

● Acest alimentator auto este potrivit pentru încărcarea țevilor de 800*800mm.Cu funcția de măsură automată pentru a asigura încărcarea tubului adecvat fără nicio greșeală.Sistemul de avertizare a alarmei reamintește operatorului în timpul întregii producții.


Sisteme de mașini de tăiat tuburi metalice cu laser inteligente

Sisteme de mașini de tăiat tuburi metalice cu laser inteligente




GoldenLaser/359;Sistemele de mașini de tăiat tuburile includ funcții inteligente ale mașinilor, care includ tăierea inteligentă, alimentarea automată și descărcarea, monitorizarea, configurarea, interconectarea datelor, sistemul de control.

Ca producător automat de mașini de tăiat țevi, GoldenLaser&defrise;39;Sistemele de tăiere a tuburilor cu laser pot satisface nevoile de tăiere a tuturor tuburilor, care sunt exacte cu o perioadă minimă de timp, durabilitate, manevrarea celor mai dure de locuri de muncă.


Sisteme de mașini de tăiat tuburi metalice cu laser inteligente

Avantajele tubului laser inteligent CNC P2060A
comparativ cu mașina tradițională de tăiat țevi

Intelligent CNC Laser Cutting Tube Machine P2060A

Laser tăiere este o tehnologie care utilizează un laser pentru a felie materiale.Laser de tăiere funcționează prin direcționarea ieșirii unui laser de mare putere cel mai frecvent prin optice.

1.O mai mare precizie și mai puține consumabile:

Mașina de tăiat țevi din oțel cu laser are avantajele față de tăierea cu plasmă de a fi mai precisă și de a utiliza mai puțină energie atunci când se taie tub metalic.

2.Salvează costurile muncii și îmbunătățește eficiența muncii:

Mașini automate de tăiat țevi pot realiza procesarea tuburilor de serie, alimentarea automată, descărcarea automată și tăierea automată.

3.nelimitate posibilităţi fără compromisuri:

Mașini de tăiat cu laser nu numai că pot tăia, dar pot, de asemenea, grava, marca, foraj, strunjire, etc. Pentru tuburi rotunde, pătrat, dreptunghi, și profile deschise, secțiuni speciale.

4.Flexibil și inteligent:

O mașină de tăiat cu tuburi laser cu un sistem de transport PA importat poate fi conectat cu sistemul MES pentru a controla în mod flexibil activitatea de producție a întregii mașini.


Printre mașinile tradiționale de tăiat tuburile

se numără mașinile de tăiat tuburile de plasmă, mașinile de tăiat circulare, mașinile de perforat, mașinile de tăiat jet de apă etc.

1.Precizie mai mică și mai multe consumabile:

Mașini tradiționale de tăiat tuburile au o precizie scăzută și mai multe consumabile.

2.Reducerea randamentului muncii

Tăierea tradițională a țevilor adoptă o metodă manual ă de transport, care este lentă, ineficientă și nesigură.

3.Limitate de funcții

Comparativ cu mașini de tăiat tevi cu laser, instrumentele tradiționale de tăiere au funcții limitate.

4.Nu este suficient de flexibil şi inteligent

Maşina tradiţională de tăiat nu are acest sistem inteligent de control CNC.


Ia legătura
Ancheta va fi foarte apreciată şi va fi ascultată de o echipă specializată în mai puţin de douăsprezece ore.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
Overview Technical Highlights Sample Software Automation Systems Advantages
Întrebaţi pentru cel mai bun preţ