Contactează-ne pe noi
Mașina P2060B de tăiat tuburi cu laser eficace din punctul de vedere al costurilor
Mașina P2060B de tăiat tuburi cu laser eficace din punctul de vedere al costurilor

Producator de mașini de tăiat tuburi laser eficiente din punct de vedere al costurilor

Investiții reduse, valoare ridicată, design unic fără instalare, prezentat de servicii out-of-box.

Prezentare generală a mașinilor de tăiat cu laser tuburile metalice eficiente din punct de vedere al costurilor

Cost-eficient aparat de tăiat tuburi cu laser P2060B este un aparat accesibil, practic, și versatil tub laser cutter .




Funcție multifuncțională

Aparatul de tăiat tuburi cu laser P2060B nu poate tăia numai tuburile rotunde, tuburile pătrate, tuburile eliptice, ci şi orice formă de tub, cum ar fi oţelul de canal, fascicul I şi tuburile cu formă special ă.




Costul-eficient

Comparativ cu mașina de tăiat țeavă cu laser cu aproape aceeași capacitate de prelucrare, costul poate fi redus cu 50%.





Operație prietenoasă

Nu este nevoie de un program de cod NC, doar import ă grafice 3D pentru a începe funcționarea.

Video Afișare a Mașinii P2060B de tăiat tuburi laser eficiente din punct de vedere al costurilor

Aplicarea unei mașini de tăiat cu laser tuburi metalice eficiente din punct de vedere al costurilor

Date tehnice ale mașinilor de tăiat tuburi cu laser eficiente din punctul de vedere al costurilor

Model nameP2060B
Workpiece length0- 6000 mm (19.7')
Tube diameter range20 (0.7")- 200 mm (7.9")
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, angle iron, channel steel, etc.
Single tube bearing weight25kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus fiber laser generator
Laser power1000W 1500W 2000W 3000W
Repeatability±0.02 mm
X Y axis maximum moving speed90m/min
Rotational speed150r/min


Capacities
Material1000W1500W2000W2500W3000W4000W6000W
Carbon steel6101214162025
Stainless steel46810101216
Galvanized steel356881012
Aluminum345661016
Brass23455810
Copper1223346




Highlights of Cost-Effective Metal Tube Laser Cutting Machine

Sistem profesional de control al traficului de țevi
Sistem profesional de control al traficului de țevi

Sistemul de tăiere a autobuzului este integrat cu comanda, care corespunde cu motorul servo de mare viteză și cu configurația standard a software-ului profesionist de cuibărit al țevilor.

● O prelucrare mai stabilă şi o eficienţă mai mare.

● Reducerea vitezei de avarie a echipamentelor.

● Întreținerea echipamentelor simple.


Full-stroke Chuck.
Full-stroke Chuck.

La tăierea țevilor în intervalul diametrului de 20-200mm, nu este nevoie să se ajusteze poziția fălcilor.P2060B cnc masina de taiere a tuburilor cu laser poate taia orice conducta metalica.

● Economisește timp și muncă atunci când procesarea diferite tipuri de țevi metalice.


Sistemul de sprijin pentru roți cu reducere dublă
Sistemul de sprijin pentru roți cu reducere dublă

● sfârșitul prelucrării adoptă suportul roții cu diametrul variabil pentru a asigura un proces de tăiere mai stabil pentru țevi mai extinse și mai subţiri și pentru a evita îndoirea țevilor și deformarea acestora;

● Capătul cozii adoptă suportul roții cu diametrul variabil pentru a evita precizia incorectă cauzată de greutatea excesivă a tubului din coadă la procesarea tuburilor ultra-lungi.


Pneumatic Chuck
Pneumatic Chuck

Forța de prindere a Chuck pneumatic poate fi reglată flexibil.Nu este ușor de deformat atunci când se fixează tuburile mici și tuburile subțiri, și este stabil atunci când se fixează tuburile grele.

● O-cheie prindere în loc, mai convenabil și rapid 65281;


Zonă de prelucrare
Zonă de prelucrare

Lungimea conductei poate atinge 6-metri, iar diametrul conductei poate atinge 20-200 mm.


Produse finite ale mașinilor de tăiat cu laser tuburile metalice eficiente din punct de vedere al costurilor

Software-ul mașinilor de tăiat tuburi laser cu efect economic

FSCUT5000 Bus Cutting System
FSCUT5000 Bus Cutting System

Seria FSCUT5000 este un sistem de tăiere a autobuzelor special lansat pentru lasere cu tuburi low-cost.Cu software-ul de cuibărit TubesT, acesta poate realiza diferite procese de tăiere a țevilor, cum ar fi tăierea de co edge și suportă importul și desenul online al sistemului, ceea ce economisește timp și materiale.


Automatizarea mașinilor de tăiat tuburi laser cu efect economic

Alimentator automat simplu

Simple Auto Feeder:

Acesta poate fi egalat cu un simplu feeder auto pentru a realiza alimentare semi-automate, pentru a îmbunătăți eficiența și de a salva munca.


Robot industrial

Industrial Robot: 

Acesta poate colecta și stivui în mod automat piesele prelucrate printr-o mașină de braț robot 3D, îmbunătățind capacitățile de automatizare a producției.


Mașini de tăiat tuburi laser cu comandă digitală

Mașini de tăiat tuburi laser cu comandă digitală

● Controlul sistemului digital asigură acuratețea și flexibilitatea.Tehnologia de tăiere a tuburilor cu laser poate produce orice formă care a fost programată și tăiată în orice direcție.

● Inginerii pot schimba rapid forma șablonului fără ajutorul oricăror instrumente.Designul poate fi modificat în ultimul moment şi nu va afecta întregul proces de producţie.

● Utilizatorii finali pot control a producția de versiune scurtă sau medie fără a face un număr mare de șabloane, care pot răspunde mai repede la nevoile clienților, ceea ce face posibil pentru a obține personalizarea personalizată.


Mașini de tăiat tuburi laser cu comandă digitală

Mecanic de tăiere VS Laser Cutting Machine for Tube

Laser Tube Cutting Machine

Ca un instrument de procesare avansat, masina de tăiere cu laser intră treptat pe piața de tăiere a tuburilor.Tehnologia de tăiere cu laser este o tehnologie cu eficienţă ridicată a producţiei şi productivitate fermă.

● Întreaga serie de produse au realizat designul modular şi combinaţia gratuită.

● Precizie CNC complet automată tăierea tuburilor cu laser.Înaltă precizie, mare eficienţă, stabilă şi fiabilitate.

● Sistem de management inteligent, baza de date de proces robust ă pentru realizarea prelucrării de înaltă calitate.

● Expansabilitatea puternică, prelucrarea flexibilă a tuturor tipurilor de țevi, profile și țevi în formă special ă


Mecanic Cutting Machine

Reducere Mecanică utilizează echipamente cu putere pentru a forma și modela materialul în conformitate cu un design predefinit.

În general, tăierea mecanică, perforarea, tăierea cu laser avansată și așa mai departe sunt utilizate în procesul de tăiere.

În loturile mici, se utilizează în principal tăierea mecanică, cum ar fi răsucirea, măcinarea, tăierea circular ă a fierului, tăierea roților etc. Principalele probleme sunt eficiența scăzută a producției și poluarea ecologică considerabilă.


Tipuri de mașini de tăiat tuburi laser

În ultimele două decenii, laserele de CO2 au fost forţa principală în industria producătoare de metale.Aceste lasere funcționează prin a face fluxul de energie electrică prin rezonatoare umplute cu gaz și folosind oglinzi pentru a concentra și transmite raze de lumină.În laserele cu fibre, diodele sunt utilizate pentru a crea lasere, ghidate și amplificate de cabluri optice, similare celor utilizate în industria telecomunicațiilor.Unele aplicații sunt încă mai potrivite pentru laserele cu CO2, cum ar fi cele care necesită o calitate de calitate bună pe materiale mai groase sau unice.

Mașina de tăiat tuburi laser în stare solid ă

Comparativ cu laserul de CO2, o mașină de tăiat tuburi cu laser în stare solidă are un cost de funcționare mai scăzut și o viteză mai mare de tăiere.Tehnologia fibrelor timpurii ar putea reduce la o rată mai mare la materiale mai subţiri.Cu toate acestea, odată cu apariția laserelor cu putere mai mare, laserele cu fibră au arătat o viteză mare de tăiere chiar și în materiale cu o grosime de 0.5 inci.Prin urmare, deși prețul unui aparat de tăiat tuburi cu laser în stare solid ă este ridicat, acesta va fi în continuare o alegere popular ă.În mod similar, tehnologia fibrelor poate reduce materiale reflectorizante, cum ar fi alama și cupru, dar este dificil pentru laserele cu CO2.

Ia legătura
Ancheta va fi foarte apreciată şi va fi ascultată de o echipă specializată în mai puţin de douăsprezece ore.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
Overview Application Technical Highlights Sample Software Automation Systems Other info Types
Întrebaţi pentru cel mai bun preţ