Contactează-ne pe noi
Mașina P2060B de tăiat tuburi cu laser eficace din punctul de vedere al costurilor
Mașina P2060B de tăiat tuburi cu laser eficace din punctul de vedere al costurilor

Producator de mașini de tăiat tuburi laser eficiente din punct de vedere al costurilor

Investiții reduse, valoare ridicată, design unic fără instalare, prezentat de servicii out-of-box.

Prezentare generală a mașinilor de tăiat tuburi laser cu efect economic

Cost-eficient aparat de tăiat tuburi cu fibră laser P2060B este un aparat accesibil, practic, eficient din punct de vedere al costurilor, și versatil tub cu tăietor de laser .




Funcție multifuncțională

Aparatul de tăiat tuburi cu laser P2060B nu poate tăia numai tuburile rotunde, tuburile pătrate, tuburile eliptice, ci şi orice formă de tub, cum ar fi oţelul de canal, fascicul I şi tuburile cu formă special ă.




Costul-eficient

Comparativ cu mașina de tăiat țeavă cu laser cu aproape aceeași capacitate de prelucrare, costul poate fi redus cu 50%.





Aplicarea unei mașini de tăiat tuburi cu laser eficiente din punctul de vedere al costurilor

Date tehnice ale mașinilor de tăiat tuburi cu laser eficiente din punctul de vedere al costurilor

Model nameP2060B
Workpiece length0-6000 mm
Tube diameter range20-200 mm
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, angle iron, channel steel, etc.
Single tube bearing weight25kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus fiber laser generator
Laser power1000W- 2000W
Repeatability±0.02 mm
X Y axis maximum moving speed90m/min
Rotational speed150r/min


Capacities
Material1000W1200W1500W2000W2500W3000W4000W
Carbon steel681012141620
Stainless steel4568101012
Galvanized steel34568810
Aluminum33456610
Brass2234558
Copper1122334




Highlights of cost-Effective Laser Tube Cutting Machine

Full-stroke Chuck.
Full-stroke Chuck.

Nu este nevoie pentru a ajusta poziția fălcilor, orice tip de tub poate fi tăiat, este mai convenabil pentru a înlocui materiale și de a economisi timp.


Zonă de prelucrare
Zonă de prelucrare

Lungimea tubului poate fi la fel de lungă ca şase metri, iar diametrul conductei poate fi 20-200 mm.


Sistemul de sprijin pentru roți cu reducere dublă
Sistemul de sprijin pentru roți cu reducere dublă

Finalul de procesare adoptă un suport cu diametrul variabil al roții.Se asigură că tăierea țevilor mai lungă și mai subtire este mai stabilă și se evită îndoirea țevilor și deformarea țevilor.

Partea din coadă adoptă suportul roții cu diametrul variabil.Evitați swinging țeava din coadă atunci când se prelucrează piese de lucru super-lungi, ceea ce poate cauza abateri de precizie de tăiere.


Pneumatic Chuck
Pneumatic Chuck

Conducta este fixată într-un singur pas, iar forţa de prindere poate fi reglată.Pensionarea tuburilor mici şi subţiri nu este uşor de deformat, iar fixarea tuburilor grele este stabilă.


Eșantioane de mașini de tăiat tuburi laser cu efect economic

Software-ul mașinilor de tăiat tuburi laser cu efect economic

FSCUT5000 Bus Cutting System
FSCUT5000 Bus Cutting System

Seria FSCUT5000 este un sistem de tăiere a autobuzelor special lansat pentru lasere cu tuburi cu costuri reduse.Cu software-ul de cuibărit TubesT, acesta poate realiza o varietate de procese de tăiere a țevilor, cum ar fi tăierea de co edge, și suportă importul și desenul online al sistemului, ceea ce economisește timp și materiale.


Automatizarea mașinilor de tăiat tuburi laser cu efect economic

Alimentator automat simplu

Simplu alimentator auto:

Acesta poate fi egalat cu un simplu feeder auto pentru a realiza alimentare semi-automate, pentru a îmbunătăți eficiența și de a salva munca.


Robot industrial

Robot industrial: 

Acesta poate colecta și stivui automat piesele prelucrate prin intermediul unei mașini 3D de braț robot, care poate îmbunătăți capacitățile de automatizare a producției.


Entre EM contato.
Seu inquérito será altamente valorizado e respondido por UMA equipe especializada Dentro de doze horas.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
overview application technical highlights software automation sample
Pergunte pelo Melhor preço