Contactează-ne pe noi
Rotundă Tub Laser Cutting Machine P120
Rotundă Tub Laser Cutting Machine P120

Fabricant de mașini de tăiat cu laser round Tube

Dedicată pentru tuburile rotunde și complet automată în încărcarea, alimentarea și tăierea pachetului.

Suprafața mașinilor de tăiat cu laser round Tube

Economic, dar cu valoare mare adăugată

Golden Laser round tub laser taiere mașină P120 cu avantajele de mare eficiență și de mare precizie, este înlocuirea treptată a mașinilor tradiționale de văzut, mașinile de tăiat sârmă, și mașini de perforare pentru a deveni un echipament principal de procesare a tuburilor.


Modul automatizat de procesare

Funcționare cu un singur buton, puteți pune un lot de tuburi rotunde în rack de depozitare, iar echipamentul poate încărca automat, tăia și primi.Prin urmare, economisind munca.



Procesul tehnologic simplificat

Cele trei procese tehnologice de stingere a țevilor, deschidere a orificiilor și tăiere a ciocanelor pot fi concentrate într-un singur proces.Poate economisi timp.







Avantaj economic

Mai puţină muncă, mai sigure şi mai ecologice.În același timp, eficiența prelucrării este mai rapidă de mai multe ori decât alte mașini, iar calitatea prelucrării este mai bună, ceea ce aduce mai multe beneficii.


Eficientă și de înaltă calitate

Viteza de tăiere este extrem de mare, iar timpul de tăiere a țevării este mai mic de o secundă, care este de 3-5 ori de la mașina de tăiat.Gaura e mică.Secțiunea țevării după tăiere este îngrijită, netedă și fără râgâie.


Operare simplă

Trebuie doar să importaţi graficele de tăiere şi să procesaţi parametrii bibliotecii, şi apoi porniţi modul de prelucrare automată fără intervenţia umană.



Aplicarea unei mașini de tăiat cu laser round Tube

Date tehnice ale mașinilor de tăiat cu laser tuburile rotunde

Model nameP120
Maximum processing length6000mm
Tube dimeter range20-120mm
Type of tubeRound tube
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus
Laser power500W-2000W
X Y axis maximum acceleration0.8g
Rotational speed 90r/min
Tail length≤40mm
Automatic deslaggingStandard
Auto feeder maximum weight and size800mm*400mm*600mm; 600kg



Capacities
Material1000W1200W1500W2000W2500W3000W4000W
Carbon steel681012141620
Stainless steel4568101012
Galvanized steel34568810
Aluminum33456610
Brass2234558
Copper1122334



Highlights of Round Tube Laser Cutting Machine

Încărcător automat Bundle
Încărcător automat Bundle

Nu este nevoie să se încarce manual, doar pune lotul de conducte rotunde în raft de depozitare, și se completează automat sarcina țeavă, care poate salva de muncă.


Funcții multiple
Funcții multiple

Are mai multe funcții de tăiere, cum ar fi tăierea găurilor, tranșarea și tăierea ciocanelor pentru a satisface nevoile de prelucrare ale diverselor industrii.


Ștergere automată
Ștergere automată

Proiectat pentru industria de montare a țevilor, economisind procedurile de postprocesare.


Colecție Crawler
Colecție Crawler

Utilitarul prelucrat poate fi colectat automat și stocat în mod ordonat prin mecanismul de colectare a crawlerelor, care protejează calitatea suprafeței piesei.


Eșantioane de mașini de tăiat cu laser round Tube

Software of Round Tube Laser Cutting Machine

Ncstudio-v15 Sistemul de control al tăierii laser
Ncstudio-v15 Sistemul de control al tăierii laser

Funcții cuprinzătoare și abundente de tăiere, afișare dinamică în timp real a procesului de tăiere, modul de operare ușor-la-mână, funcționarea simplă și clară.


Automatizarea mașinilor de tăiat cu laser round Tube

Alimentator automat

Auto feeder :

face procesul de procesare continuu și automatizat, reducând semnificativ timpul de pregătire a echipamentelor.


Dispozitiv de recepție Crawler

Primirea automată:

Piesa prelucrată poate fi primită automat și stocată în mod ordonat prin dispozitivul de recepție a crawlerelor.


Robot Palletizator

Robot industrial:

La sfârșitul mecanismului de recepție a crawlerelor, robotul poate captura și paleta inteligent piesa prelucrată prin recunoașterea vizuală.


Entre EM contato.
Seu inquérito será altamente valorizado e respondido por UMA equipe especializada Dentro de doze horas.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
overview application technical highlights software automation sample
Pergunte pelo Melhor preço