Contactează-ne pe noi
Rotundă Tub Laser Cutting Machine P120
Rotundă Tub Laser Cutting Machine P120

Fabricant de mașini de tăiat cu laser round Tube

Dedicată pentru tuburile rotunde și complet automată în încărcarea, alimentarea și tăierea pachetului.

Suprafața mașinilor de tăiat cu laser round Tube

Odată cu dezvoltarea rapid ă a tehnologiei laser, aparatul de tăiat cu tuburi rotunde a devenit echipamentul preferat pentru industria prelucrării țevilor.Fără extrudare mecanică, burghiul de rulare și alte probleme, aparatul de tăiat cu laser cu tubul rotund are o acuratețe foarte mare a efectului de prelucrare;Economisire de energie, fără poluare, şi fără râgâială.


Tehnologie laser proaspătă

Cu avantajele eficienţei şi preciziei ridicate, Golden Laser round tub cu laser de tăiere maşină P120 înlocuieşte treptat maşinile tradiţionale de tăiere a fierăstrăului, utilajele de tăiat sârmă şi maşinile de perforare, pentru a deveni un echipament principal de procesare a tuburilor, care economiseşte foarte mult costul de maşină de tăiere a tuburilor cu laser.

Mod automatizat de prelucrare

Funcționare cu un singur buton, puteți pune un lot de tuburi rotunde în rack de depozitare, iar echipamentul poate încărca automat, tăia și primi, astfel economisind forța de muncă.Se poate realiza cu ușurință producția în masă de mașini de tăiat țevi GNC și poate rezolva diferite deficiențe de prelucrare și dificultăți, cum ar fi eficiența redusă a tăierii tradiționale a țevilor, duritatea cu burrele, deformarea și costul ridicat al consumabilelor.


Avantaj economic

Mai puţină muncă, mai sigure şi mai ecologice.Între timp, eficiența prelucrării este mai mare de mai multe ori decât alte mașini, iar calitatea prelucrării este mai bună, ceea ce aduce mai multe beneficii și economisește costurile de mașini de tăiat cu tubul cu laser.

Procesul tehnologic simplificat

Cele trei procese tehnologice de stingere a țevilor, deschiderea orificiilor și tăierea ciocanelor pot fi finalizate într-un singur proces, care poate economisi timp.






Eficienţă şi înaltă calitate

Viteza de tăiere a mașinilor de tăiat conductă CNC este extrem de mare, iar timpul de tăiere al țevilor este mai mic de o secundă, care este de 3-5 ori mai mică decât mașina de tăiat.Gaura este mică, iar secțiunea țevării după tăiere este îngrijită, netedă și burr-free.

Operație simplă

Prin utilizarea automatului de tăiere a țevilor CNC, trebuie doar să importați parametrii de tăiere a graficelor și de procesare a bibliotecii, și apoi porniți modul de prelucrare automată fără intervenția umană.


Video Afișare a mașinilor de tăiat laser round Tube P120

Aplicarea unei mașini de tăiat cu laser round Tube

Date tehnice ale mașinilor de tăiat cu laser tuburile rotunde

Model nameP120
Maximum processing length6000mm
Tube diameter range20-120mm
Type of tubeRound tube
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus
Laser power500W-2000W
X Y axis maximum acceleration0.8g
Rotational speed 90r/min
Tail length≤40mm
Automatic deslag functionStandard
Auto feeder maximum weight and size800mm*400mm*600mm; 600kg



Capacities
Material1000W1500W2000W2500W3000W4000W6000W
Carbon steel6101214162025
Stainless steel46810101216
Galvanized steel356881012
Aluminum345661016
Brass23455810
Copper1223346



Highlights of Round Tube Laser Cutting Machine

Încărcător automat Bundle
Încărcător automat Bundle

Doar pune seria de țevi rotunde în rack de depozitare, fără încărcare manuală, și masina de tăiere cu laser round tub poate finaliza încărcarea conductei.Printr-un computer cu tuburi cu laser CNC și un control inteligent, aparatul de tăiat țevi CNC poate funcționa în zona prestabilită de tăiere pentru a produce modelul dorit și efectul de procesare al software-ului.După intrarea tehnicienilor, maestrul de software în calculator, aparatul de tăiat conductele CNC se taie în conformitate cu pista stabilită, iar dispozitivul automat de recepție și alimentare primește și alimentează materialele fără personalul de-a lungul procesului.


Funcții multiple
Funcții multiple

Mașina de tăiat țevi CNC China are mai multe funcții de tăiere, cum ar fi tăierea găurilor, reducerea și tăierea ciocanelor pentru a satisface nevoile de prelucrare ale diverselor industrii.




Ștergere automată
Ștergere automată

Proiectat pentru industria de montare a țevilor, economisind procedurile de postprocesare.Aparatul de tăiere cu laser al tubului metalic foloseşte o rază laser de mare energie pentru a iradia piesa care urmează să fie prelucrată, astfel încât temperatura suprafeței iradiate a lucrului să crească rapid și să fie într-o stare topită, iar apoi gazul auxiliar este utilizat pentru a detona zgura topită.

Colecție Crawler
Colecție Crawler

Operațiunea prelucrată după tăierea profilului CNC poate fi colectată automat și stocată în mod ordonat prin intermediul mecanismului de colectare a crawlerelor, care protejează calitatea suprafeței piesei.Între timp, colectarea de crawlere economiseşte timp şi muncă, pentru a creşte eficienţa.

Eșantioane de mașini de tăiat cu laser round Tube

Software of Round Tube Laser Cutting Machine

Ncstudio-v15 Sistemul de control al tăierii laser
Ncstudio-v15 Sistemul de control al tăierii laser

Funcții cuprinzătoare și abundente de tăiere, afișare dinamică în timp real a procesului de tăiere, modul de operare ușor-la-mână, funcționarea simplă și clară.


Automatizarea mașinilor de tăiat cu laser round Tube

Alimentator automat

Auto feeder :

face procesul de procesare continuu și automatizat, reducând semnificativ timpul de pregătire a echipamentelor.


Dispozitiv de recepție Crawler

Primirea automată:

Piesa prelucrată poate fi primită automat și stocată în mod ordonat prin dispozitivul de recepție a crawlerelor.


Robot Palletizator

Robot industrial:

La sfârșitul mecanismului de recepție a crawlerelor, robotul poate captura și paleta inteligent piesa prelucrată prin recunoașterea vizuală.


Factorii de tăiere a procedeului de tăiere a laserului tubului rotund

Următoarele factori sunt relevanți în procesul de tăiere a laserului de tăiere a țevilor.

modul laser, puterea laser, poziția punctului focal, înălțimea duzei, diametrul duzei, gazul auxiliar, puritatea gazelor auxiliare, debitul gazelor auxiliare, presiunea gazului auxiliar, viteza de tăiere, viteza foii, calitatea suprafeței foii.


Detalii privind funcționarea mașinilor de tăiat cu laser round Tube

Unu.Se supun procedurilor generale de operare a mașinilor de tăiat.Porniți laserul în conformitate cu procedurile de pornire cu laser.

2.Operatorul trebuie să fie instruit și familiarizat cu structura și performanța echipamentelor și să stăpânească cunoștințele privind sistemul de operare.

3.Purtaţi echipamentul de protecţie a muncii, după cum este necesar, şi trebuie să purtaţi ochelari de protecţie în apropierea razei laser în conformitate cu reglementările.

4.În absența unui material care poate fi iradiat sau încălzit cu un laser, nu îl prelucrați pentru a evita riscul potențial de fum și abur.


Cinci.Operatorul nu ar trebui să părăsească postul sau să încredințească pe cineva să fie responsabil atunci când echipamentul este în funcțiune și ar trebui să oprească sau să oprească comutatorul de alimentare, dacă este necesar să plece.

6.extinctorul trebuie pus la îndemână la îndemână;să oprească întrerupătorul cu laser sau cu lumină atunci când nu se prelucrează;nu plasează hârtii, pânze sau alte materiale inflamabile lângă fascicul laser neprotejat.

7.În procesul de procesare găsit anormal, lucrătorul ar trebui să înceteze imediat, să facă probleme în timp util, sau să raporteze personalului competent.

8.Păstraţi laserul, patul şi zona înconjurătoare îngrijite, ordonate, fără ulei, piese, plăci, resturi îngrămădite conform reglementărilor.


Ia legătura
Ancheta va fi foarte apreciată şi va fi ascultată de o echipă specializată în mai puţin de douăsprezece ore.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
Overview Application Technical Highlights Sample Software Automation Warranty Advantages
Întrebaţi pentru cel mai bun preţ