Contactează-ne pe noi
Mașina P2060A-3D / P3080A-3D
Mașina P2060A-3D / P3080A-3D

Mașina P2060A-3D / P3080A-3D

Total 160 jante 176; flexibilitate, gama mai largă de procesare a tuburilor și mai multe oportunități de utilizat.

Supravederea mașinilor de tăiat laser cu axă 3D pentru vânzare

Golden Laser/359;s 3D 5-ax mașină de tăiat cu laser egalat cap rotativ cu laser importat, în special aplicabilă pentru tăierea unghiulară, prelucrarea 3D-laser a componentelor.Acest aparat de tăiat cu laser 3D are o gamă de rotație/accident vascular cerebral +/- 135 176; (+/- 160 roturi 176;), făcând îmbinarea fără sudură mai ușoară!

3D masina de taiere a tuburilor cu laser multi-axe- Experienta posibilitatile nelimitate de taiere cu laser tub!


Tăiere Bevel de înaltă calitate

GoldenLaser/359;cu cap de tăiere cu laser multiaxe poate atinge o bară de înaltă calitate de tăiere până la 457176;;Aceasta facilitează îmbinarea fără sudură a țevilor și simplifică procesul de sudare ulterior.


Timpul de procesare a tuburilor puternic redus

Cu RapidCut, eficiența tăierii cu laser poate fi crescută cu 50% semnificativ în timp ce se taie tuburi pătrate sau țevi cu pereți subțiri.

Încă o dimensiune

Echipat cu capul rotativ de rotație cu laser din Germania LT URTLA, 3d mașină de tăiere a țevilor cu fibră laser cu cinci axe poate roti gama/accident +/- 135 team 176; (+/- 160 jante 176;).Se poate prelucra o gamă mai largă de tipuri de tuburi, în special pentru tuburile de formă special ă.


Creșterea flexibilității

Mașina de tăiat metale cu laser 3D se aplică tuburilor rotunde, pătrate, dreptunghiulare, profilurilor deschise și secțiunilor speciale.Extensia cercului exterior oferă mai multă clearance în timpul prelucrării țevilor rotunde și dreptunghiulare.



Video Afișare a mașinilor de tăiat laser în cinci axe pentru vânzare

Aplicarea unei mașini de tăiat metale laser 3D 5-ax CNC

Date tehnice ale mașinilor de tăiat tuburi laser cu axă 3D

Model nameP2060A-3D; P3080A-3D
Workpiece length0-6000mm; 0-8000mm
Tube diameter range20-200mm; 20-300mm
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, profile, etc.
Single tube bearing weight25kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus fiber laser generator
Laser power3000W 4000W 6000W (optional)
Positioning accuracy±0.03mm
Loading size800mm*800mm*6000mm; 800mm*800mm*8000mm
Auto feeder maximum weight2.5T


Capacities
Material1000W1500W2000W2500W3000W4000W6000W
Carbon steel6101214162025
Stainless steel46810101216
Galvanized steel356881012
Aluminum345661016
Brass23455810
Copper1223346


Evidențiere ale mașinilor de tăiat tuburi de laser 3D

Tăiere de Bevel
Tăiere de Bevel

Unghiul maxim al axei unghiului de leagăn este 177;160 apărătoare 176;;Viteza maximă de funcționare este 170m/min. Opțiunea de tăiere a ciocanelor permite tăieturi de bară de înaltă calitate de până la 45-sită 176;& nbsp;


● Va fi mai ușor să se taie tuburile neregulate, profilele și permit îmbinarea fără cusur a pieselor de tăiat.

Tăiere rapidă
Tăiere rapidă

Conducta nu trebuie mutată atunci când se taie conturul cu o cifră mică, doar loviturile cap de tăiere pentru tăiere rapid ă.


● Aceasta este o un avantaj semnificativ al productivităţii, în special în materialele mai subţiri.

Încărcare și descărcare automată
Încărcare și descărcare automată

Descărcare automată și Descărcare

Golden Laser oferă un sistem complet-automat de încărcare pentru a sorta un pachet întreg de tuburi și măsura în mod automat lungimea tuburilor.Datorită sistemului de descărcare inteligent, produsele finite şi deşeurile vor fi separate între ele.Mai mult, tranşele şi deşeurile sunt colectate împreună.


● Economiseşte costurile muncii şi îmbunătăţeşte eficienţa.



Sistem de sprijin plutitor
Sistem de sprijin plutitor

La tăiere, dispozitivul de suport plutitor se va adapta automat la schimbările de rotație a țevilor fără a întrerupe ciclul de producție.


● Mai stabilă şi mai eficientă.

Pneumatic Chuck
Pneumatic Chuck

Acumularea pneumatic ă de mare viteză, viteza maximă de rotație este 120r/min. Datorită ajustării auto-adaptive a forţei de prindere, operaţiunea este mai inteligentă şi simplificată.


● Economisirea timpului şi creşterea productivităţii.



Patul mașinilor sudate
Patul mașinilor sudate

Grosimea maximă a plăcii sudate a manechinului este 25 mm, iar greutatea maximă este de 7 tone, care este stabilă și nu este ușor deformată.


● Viaţă mai lungă, mai stabilă, anti-şocantă şi mai precisă.


Opțional Ștergere automată
Opțional Ștergere automată

Opțional:  de îndepărtare automată a slagului;Păstrați peretele interior curat și neted.


● Îmbunătățiți calitatea produselor finite.


Produse finite ale mașinilor de tăiat metalul cu laser de vânzare în 3D 5-ax

Software of 3D 5-ax Laser Tube Cutting Machine

Software profesional de cuibărit conducte
Software profesional de cuibărit conducte

Software profesionist de cuibărit țevi Sigma Tube, amplasat fără cusur cu Solidworks de desen software, cuibărit direct după desen, eficient și de economisire a timpului.


În plus față de țevi obișnuite, ea poate cuib, de asemenea, oțel canal, unghi și alte profiluri, funcții puternice.Optimizarea traseului, tăierea de margini.Rata mare de utilizare a materialului.



Automatizarea mașinilor de tăiat tuburi laser 3D de cinci axe

Colectarea liniei

Colecţia de piese:

Realizează clasificarea automată a pieselor şi a depozitării.


Robot industrial 3D

3D robot industrial:

Adăugarea unui robot industrial 3D la capătul de încărcare poate încărca automat țevile de lungime neconvențională și poate opri tăierea materialelor reziduale.La sfârșitul descărcării, manipulatorul tridimensional și dispozitivul de crawlere lucrează împreună, recunoașterea vizuală și prinderea automată a lucrului.

Ia legătura
Ancheta va fi foarte apreciată şi va fi ascultată de o echipă specializată în mai puţin de douăsprezece ore.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
Overview Application Technical Highlights Sample Software Automation
Întrebaţi pentru cel mai bun preţ