Contactează-ne pe noi
Mașina P2060A-3D / P3080A-3D
Mașina P2060A-3D / P3080A-3D

3D 5-ax Producator de mașini de tăiat tuburi laser

Total 160 jante 176; flexibilitate, gama mai largă de procesare a tuburilor și mai multe oportunități de utilizat.

Supravederea mașinilor de tăiat laser cu axă 3D pentru vânzare

5-axa masina de taiere a țevilor poate procesa tăierea bevel până la 45 grade, făcând îmbinarea fără sudură mai ușoară a barelor 65281;


Ca unul dintre cei mai buni furnizori de mașini de tăiere cu laser 3D, Golden Laser are o mașină de tăiat 3D 5-ax de vânzare, nu ezitați să ne contact a ți și de a obține un preț 3D 5-ax de mașină de tăiere cu laser!


Aplicarea dispozitivului de tăiere a tubului laser cu axă 3D

Date tehnice ale mașinilor de tăiat tuburi laser cu axă 3D

Model nameP2060A-3D; P3080A-3D
Workpiece length0-6000mm; 0-8000mm
Tube diameter range20-200mm; 20-300mm
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, profile, etc.
Single tube bearing weight25kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus fiber laser generator
Laser power1500W-6000W
Positioning accuracy±0.03mm
Loading size800mm*800mm*6000mm; 800mm*800mm*8000mm
Auto feeder maximum weight2.5T


Capacities
Material1000W1200W1500W2000W2500W3000W4000W
Carbon steel681012141620
Stainless steel4568101012
Galvanized steel34568810
Aluminum33456610
Brass2234558
Copper1122334


Evidențiere ale mașinilor de tăiat tuburi de laser 3D

Tăiere de Bevel
Tăiere de Bevel

Unghiul maxim al axei unghiului de balans este 177;160 176;; viteza maximă de funcționare este 170m/min. Opțiunea de tăiere a barei permite tăieturi de bară de înaltă calitate de până la 45 176;.& nbsp;


9699; facilitează tăierea tuburilor neregulate, a profilurilor și facilitarea îmbinării lucrărilor de tăiat fără cusături.

Tăiere rapidă
Tăiere rapidă

Conducta nu trebuie mutată atunci când se taie conturul cu o cifră mică, doar loviturile cap de tăiere pentru tăiere rapid ă.


Des9679; Aceasta este o  un avantaj semnificativ al productivităţii, în special în materialele mai subţiri.

Sistem de sprijin plutitor
Sistem de sprijin plutitor

La tăiere, dispozitivul de suport plutitor se va adapta automat la schimbările de rotație a țevilor fără a întrerupe ciclul de producție.


ᭃ mai stabil și de înaltă eficiență.

Pneumatic Chuck
Pneumatic Chuck

Acumularea pneumatic ă de mare viteză, viteza maximă de rotație este 120r/min. Datorită ajustării auto-adaptive a forței de prindere, funcționarea este mai inteligentă și simplificată.


/2979;& nbsp;Economisirea timpului și creșterea productivității.



Patul mașinilor sudate
Patul mașinilor sudate

Grosimea maximă a plăcii sudate a manechinului este 25 mm, iar greutatea maximă este de 7 tone, care este stabilă și nu este ușor deformată.


’zev9679; viață mai lungă de serviciu, mai stabilă, anti-șocant, și mai precisă.


Eșantioane de mașină de tăiat tuburi laser cu axă 3D

Software of 3D 5-ax Laser Tube Cutting Machine

Software profesional de cuibărit conducte
Software profesional de cuibărit conducte

Software profesionist de cuibărit țevi Sigma Tube, amplasat fără cusur cu Solidworks de desen software, cuibărit direct după desen, eficient și de economisire a timpului.


În plus față de țevi obișnuite, ea poate cuib, de asemenea, oțel canal, unghi și alte profiluri, funcții puternice.Optimizarea traseului, tăierea de margini.Rata mare de utilizare a materialului.



Automatizarea mașinilor de tăiat tuburi laser 3D de cinci axe

Alimentare automată

Alimentare automată:

Realizeaza alimentarea automată a lotului de țevi rotunde, țevi pătrate și țevi dreptunghiulare, care pot salva costul muncii și să îmbunătățească eficiența.


Colectarea liniei

Colecţia de piese:

Realizează clasificarea automată a pieselor şi a depozitării.


Entre EM contato.
Seu inquérito será altamente valorizado e respondido por UMA equipe especializada Dentro de doze horas.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
overview application technical highlights software automation sample
Pergunte pelo Melhor preço