Contactează-ne pe noi
Mașina de tăiat laser cu tub dur P40120
Mașina de tăiat laser cu tub dur P40120

Producator de mașini de tăiat laser cu tuburi grele de Duty

Soluţie automată de tăiere cu laser 3D, proiectată special pentru lucrări lungi, grele de tub şi de profil.

Suprafața mașinilor de tăiat cu laser tuburile grele de Duty

Am lansat dispozitivul de tăiere cu laser cu tubul greu, o maşinărie mare de tăiat, pentru procesarea conductelor super-lungi şi super grele.De la alimentarea automată la fixarea stabilă, și, în cele din urmă, la recepția automată a piesei finite, întregul proces poate fi complet automatizat.Economiseşte timp şi muncă pentru tine.




Aplicarea unei mașini de tăiat laser cu tuburi grele de Duty

Date tehnice ale mașinilor de tăiat cu laser tuburile grele

Model nameP35120
Workpiece length0-12000mm
Tube dimeter range20-350mm
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, etc.
Single tube bearing weight30kg/m
Laser sourceIPG/nLIGHT/Raycus
Laser power1500W-6000W
Positioning accuracy±0.03mm
Rotational speed 70r/min
Support bevel cuttingYes
Automatic deslaggingOption
Weld recognitionOption
Auto feederStandard chain loading and unloading system
Loading size6* 12000mm
Auto feeder maximum weight2.5T


Capacities
Material1000W1200W1500W2000W2500W3000W4000W
Carbon steel681012141620
Stainess steel4568101012
Galvanized steel34568810
Aluminum33456610
Barss2234558
Copper1122334


Highlights of Heavy Duty Tube Laser Cutting Machine

Chain Drive încărcare și Deblocare sistem
Chain Drive încărcare și Deblocare sistem

Încărcarea și descărcarea adopt ă modul de acționare în lanț, fără intervenții manuale.


Un Chuck inteligent cu o gamă largă de ciocniri.
Un Chuck inteligent cu o gamă largă de ciocniri.

Adoptarea de trei chuck pneumatice grele cu o sarcină maximă de 500kg și o gamă de cleme de 20-350 mm.Presiunea de prindere a Chuck pneumatic suportă reglarea digital ă vizuală, care este precisă și ușor de controlat.


Sistemul de sprijin pentru roți pentru reducerea serviciilor
Sistemul de sprijin pentru roți pentru reducerea serviciilor

Atât partea de încărcare, cât și partea de descărcare sunt echipate cu un suport servo reductor pentru a crește capacitatea de rulment.În același timp, atunci când tipul țevării este schimbat, ajustarea suportului roții de reglare poate fi realizată rapid prin introducerea datelor despre diametrul țevării prin sistemul de tăiere.Nu este necesară ajustarea manual ă, iar funcționarea este mai simplă și mai sigură.


Structura mecanică modulară a șinelor laterale
Structura mecanică modulară a șinelor laterale

The  large laser cutter adoptă proiectarea șinei laterale și metoda de fixare a tipului de suspensie Chuck, care poate găzdui țevi mai mari.Structura utilajului adoptă proiectarea modular ă, care poate realiza instalarea de îmbinare segmental ă și instalarea și dezasamblarea convenabilă.Chiar dacă lungimea întregii mașini depășește 24-metri, nu există restricții privind transportul.


Eșantioane de mașină de tăiat cu laser tuburile grele

Software of Heavy Duty Tube Laser Cutting Machine

Noua arhitectură a sistemului de tăiat CNC
Noua arhitectură a sistemului de tăiat CNC

Acesta adoptă modul de control al autocarului care poate susține funcționarea touch screen.Noua interfață de operație UI are 7 module de management inteligente pentru planificare, producție, proces, depanare, diagnostic, întreținere și setare.


Software profesional de cuibărit conducte
Software profesional de cuibărit conducte

Se potriveşte cu programul de cuibărit spaniol Lantek cu funcţii complete.Nivel ridicat de utilizare a materialului.În plus față de țevi obișnuite, acesta poate, de asemenea, să cuibărească oțel, oțel unghiular și alte profiluri, funcții puternice; Optimizarea traseului, tăierea cu margini, îmbunătățirea eficienței și economisirea costurilor.


Automatizarea mașinilor de tăiat laser cu tuburi grele de Duty

Sistemul de încărcare și descărcare a motorului cu lanț

Sistemul de încărcare și descărcare în lanț:

Echipat cu un sistem de încărcare și descărcare în lanț, care este convenabil pentru prelucrarea țevilor lungi și grele.


Entre EM contato.
Seu inquérito será altamente valorizado e respondido por UMA equipe especializada Dentro de doze horas.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
overview application technical highlights software automation sample
Pergunte pelo Melhor preço