Contactează-ne pe noi
Mașina P35120 de tăiat laser cu tuburi grele de Duty
Mașina P35120 de tăiat laser cu tuburi grele de Duty

Producator de mașini de tăiat laser cu tuburi grele de Duty

Soluţie de tăiere cu laser automatizată 3D special proiectată pentru tuburile ultra-lungi, ultra-grele şi metalurgia profilului.

Suprafața mașinilor de tăiat cu laser tuburile grele de Duty

Tăierea laserului foloseşte o rază laser concentrată cu densitate mare de putere pentru a iradia piesa, astfel încât materialul iradiat să se topească rapid, să se vaporizeze, să se able sau să ajungă la punctul de aprindere în timp ce se suflă materialul topit.Și cu ajutorul unui coexial de flux de aer de mare viteză la fascicul, realizând astfel tăierea piesei de lucru.Tăierea laserului este una dintre metodele de tăiere termică.

Am lansat o mașină de tăiat laser cu tub grele, o mașină de tăiat mare, pentru procesarea conductelor super-lungi și super-grele.De la alimentarea automată la fixarea stabilă, și, în cele din urmă, pentru a primi automat piesa finală, întregul proces poate fi complet automatizat.Economiseşte timp şi muncă pentru tine.



Professional Chucks Heavy

Comparativ cu aparatul general de tăiat tevi cu laser, greutatea purtătoare de sarcină a Chuck unui mare tăietor cu laser este crescută la 500kg.Capacitatea maximă de sarcină a unui singur tub poate atinge tone 1.8.Lungimea cea mai extinsă sprijină încărcarea automată și tăierea a 12-metri de țevi.



Operație prietenoasă

Sistemul de încărcare și descărcare cu lanț echipat poate susține până la 12 metri de încărcare și descărcare a țevilor grele.Numărul de preparate unice poate ajunge la 6 pentru a asigura continuitatea procesului de prelucrare și pentru a reduce timpul de pauză al echipamentelor.Doar o singură persoană poate finaliza eficient întregul proces.




Susține mai multe tipuri de țevi

Mașina mare de tăiat susține pe deplin tăierea țevilor rotunde, a țevilor pătrate, a țevilor rectangulare, a țevilor eliptice, a oțelului de canal, a fierului unghiular, a barelor, a barelor, a profilelor, a țevilor de formă special ă etc., și a suporturilor de prelucrare a ciocanelor.




Standardul CE

Maşina mare de tăiat respectă strict standardul CE.Protecţia generală a siguranţei atinge cel mai înalt nivel fără să se îngrijoreze în privinţa siguranţei.


Video Afișare a mașinilor P35120 de tăiere a tubului dur cu laser

Aplicarea unei mașini de tăiat laser cu tuburi grele de Duty

Date tehnice ale mașinilor de tăiat cu laser tuburile grele

Model nameP35120
Workpiece length0-12000mm
Tube diameter range20-350mm
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, channel steel, I-beam, etc.
Single tube bearing weight30kg/m
Laser sourceIPG/nLIGHT/Raycus
Laser power1500W-6000W
Positioning accuracy±0.03mm
Rotational speed 70r/min
Support bevel cuttingYes
Automatic deslag functionOption
Weld recognitionOption
Auto feederStandard chain loading and unloading system
Loading size6* 12000mm
Auto feeder maximum weight2.5T


Capacities
Material1000W1500W2000W2500W3000W4000W6000W
Carbon steel6101214162025
Stainless steel46810101216
Galvanized steel356881012
Aluminum345661016
Brass23455810
Copper1223346


Highlights of Heavy Duty Tube Laser Cutting Machine

Chain Drive încărcare și Deblocare sistem
Chain Drive încărcare și Deblocare sistem

Încărcarea și descărcarea adopt ă un model de lanț drive fără intervenție manual ă.Chain drive, alege tipul și lungimea lanțului și metoda de tracțiune în funcție de factorii primari, cum ar fi sarcina, viteza și mediul de lucru.Marele tăietor cu laser poate asigura un raport de transmisie precis, transferând mai multă putere și acționând pe ax cu mai puțină forță și o eficiență ridicată a transmisiei.

Un Chuck inteligent cu o gamă largă de ciocniri.
Un Chuck inteligent cu o gamă largă de ciocniri.

Large laser cutter adoptă 3 chuck pneumatice grele cu o sarcină maximă de 500kg și o rază de prindere 20-350 mm.Presiunea de prindere a Chuck pneumatic sprijină reglarea vizuală digital ă, care este precisă și ușor de controlat.

Sistemul de sprijin pentru roți pentru reducerea serviciilor
Sistemul de sprijin pentru roți pentru reducerea serviciilor

Atât capătul de încărcare, cât și capătul de descărcare sunt echipate cu brațe de roți de reducere a servo pentru a crește capacitatea de sarcină.La tăierea diferitelor tipuri de țevi, introduceți datele diametrului conductei prin sistemul de tăiere a țevilor cu laser pentru a ajusta automat unghiul de sprijin al roții.Servico Motor Control, poziţionarea e mai precisă.

Nu este necesară ajustarea manual ă, iar operațiunea este mai simplă și mai sigură.


Structura mecanică modulară a șinelor laterale
Structura mecanică modulară a șinelor laterale

Marele tăietor de laser adoptă modelul șinii laterale și tipul de suspensie pentru Chuck, adaptând țevi mai mari.Structura mare a mașinilor de tăiat adoptă proiectarea modular ă, realizând instalarea de îmbinare segmental ă și instalarea convenabilă și dezasamblarea.Chiar dacă lungimea întregii mașini depășește 24-metri, nu există restricții privind transportul.





Eșantioane de mașină de tăiat cu laser tuburile grele

Software of Heavy Duty Tube Laser Cutting Machine

Noua arhitectură a sistemului de tăiat CNC
Noua arhitectură a sistemului de tăiat CNC

Acesta adoptă modul de control al autocarului care poate susține funcționarea touch screen.Noua interfață de operație UI are 7 module de management inteligente pentru planificare, producție, proces, depanare, diagnostic, întreținere și setare.


Software profesional de cuibărit conducte
Software profesional de cuibărit conducte

Se potriveşte cu programul de cuibărit spaniol Lantek cu funcţii complete.Nivel ridicat de utilizare a materialului.În plus față de țevi obișnuite, acesta poate, de asemenea, să cuibărească oțel, oțel unghiular și alte profiluri, funcții puternice;Optimizarea traseului, tăierea pe margine, îmbunătăţirea eficienţei şi economisirea costurilor.


Automatizarea mașinilor de tăiat laser cu tuburi grele de Duty

Sistemul de încărcare și descărcare a motorului cu lanț

Sistemul de încărcare și descărcare în lanț:

Echipat cu un sistem de încărcare și descărcare în lanț, care este convenabil pentru prelucrarea țevilor lungi și grele.


Ia legătura
Ancheta va fi foarte apreciată şi va fi ascultată de o echipă specializată în mai puţin de douăsprezece ore.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
Overview Application Technical Highlights Sample Software Automation
Întrebaţi pentru cel mai bun preţ