Contactează-ne pe noi
Părți finite Tub Laser Cutting Machine T2000
Părți finite Tub Laser Cutting Machine T2000

Părți finite Fabricant de mașini de tăiat cu laser

Soluţie cu laser adaptată pentru cea mai mare capacitate de procesare a tuburilor.

Prezentare generală a mașinilor de tăiat cu laser

Soluţii personalizate pentru piese finite de tub:

Cerinţele de tăiere ale accesoriilor pentru conducte finite sunt diferite pentru diferite produse, aşa că trebuie să personalizăm soluţii profesionale pentru a satisface clienţii, &359; necesităţi.




Avantaje de personalizare

Confruntarea caracteristicilor componentelor finite ale tuburilor, alegerea unei mașini standard de tăiat țevi va cost a mai mult, dar utilizarea unui cutter cu tuburi personalizate poate satisface cerințele și poate economisi costuri.



Flexibilă producție automată

Sistemul profesional de tăiere CNC are deschidere flexibilă a sistemului, astfel încât încărcarea și descărcarea pot fi completate prin potrivire cu un robot tridimensional personalizat.Realizarea industriei 4.0 producția automatizată.


Aplicarea dispozitivului de tăiere cu laser a tubului finit

Date tehnice ale mașinilor de tăiat cu laser tuburile finite


Model nameT2000
Maximum processing length2000mm(customizable)
Workpiece length0-2000mm
Tube dimeter range20-100mm(customizable)
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, etc.
Single tube bearing weight8kg/m
Laser sourceIPG/nLIGHT/Raycus
Laser power500W-2000W
X Y axis maximum acceleration0.8g
Repeatability±0.03mm
Auto feederOptional robot feed
Equipment dimensions (length × width)3500mm*1500mm
Equipment weight2T


Capacities
Material1000W1200W1500W2000W2500W3000W4000W
Carbon steel681012141620
Stainess steel4568101012
Galvanized steel34568810
Aluminum33456610
Barss2234558
Copper1122334


Highlights of Finned Tube Laser Cutting Machine

Rupere prin metoda tradițională de tăiere
Rupere prin metoda tradițională de tăiere

Cele două capete ale țevării formate sunt fixate ferm, ceea ce poate face viteza mai rapidă și mai mare precizie.În același timp, utilizați chuck special de mare viteză personalizat și cap de tăiere fibră tip vârful-montat pentru a realiza prelucrarea coatelor și tuburi de formă special ă.


Integrat în linia de producție automată
Integrat în linia de producție automată

Prin potrivirea dispozitivului de braț robot 3D și a instrumentării auxiliare, acesta poate realiza rapid modul de producție automată de alimentare automată, prindere, tăiere, descărcare și paletizare.


Eșantioane de componente finite Mașină de tăiat laser

Software-ul mașinilor de tăiat cu laser tuburile finite

Sistemul de tăiere CNC
Sistemul de tăiere CNC

Potrivirea sistemului profesional de tăiere CNC, cu o bună expansibilitate a sistemului, susţinerea dezvoltării şi extinderii funcţiei.Simultanely susține două metode de procesare de import grafică 3D și de intrare de program, iar operațiunea este convenabilă și simplă.


Automatizarea mașinilor de tăiat cu laser tuburile finite

Braț robotic industrial

Roboți industriali: 

Echipamentul poate fi conectat fără cusur cu roboții industriali 3D pentru a realiza o varietate de funcții auxiliare, cum ar fi alimentarea automată, descărcarea automată, paletizarea automată și curățarea automată.


Entre EM contato.
Seu inquérito será altamente valorizado e respondido por UMA equipe especializada Dentro de doze horas.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
overview application technical highlights software automation sample
Pergunte pelo Melhor preço