Contactează-ne pe noi
Părți finite Tub Laser Cutting Machine T2000
Părți finite Tub Laser Cutting Machine T2000

Părți finite Fabricant de mașini de tăiat cu laser

Soluţie cu laser adaptată pentru cea mai mare capacitate de procesare a tuburilor.

Prezentare generală a mașinilor de tăiat cu laser

Soluţii personalizate pentru piese de țeavă finite:

Cerințele de tăiere a accesoriilor pentru țevi finite sunt diferite pentru diferite produse, așa că trebuie să personalizăm soluții profesionale pentru mașinile de tăiat cu fibră cu laser pentru a satisface clienții, precum și pentru a îndeplini cerințele de tăiere a țevilor;39;Nevoile.



Avantaje ale tăietorului cu laser personalizat

Confruntarea caracteristicilor componentelor tuburilor finite, alegerea unei mașini standard de tăiere a țevilor va costa mai mult, dar utilizând un cutter personalizat cu tuburi laser poate satisface cerințele și poate salva costurile.



Model flexibil

Nu numai în conformitate cu clientul&35;39;s caracteristici ale produsului, dar și în conformitate cu clientul/clientul/359;s cerințele pentru aspectul, dimensiunea și funcțiile auxiliare ale echipamentelor pentru proiectarea unei mașini personalizate de tăiat tuburile.



Diversificate funcții de tăiere

Fie că este un tub convențional scurt, sau un tub curbat sau în formă, toate mașinile de tăiat cu laser personalizate;Pot fi furnizate soluții.





Flexibil Operație automată de tăiere cu laser

Sistemul profesional de tăiere CNC are deschidere flexibilă a sistemului, astfel încât încărcarea și descărcarea pot fi completate prin potrivire cu un robot tridimensional personalizat.Realizarea industriei 4.0 producția automatizată.


Video Afișare a pieselor finite Mașină de tăiat laser

Aplicarea dispozitivelor finite de tăiat laser

Date tehnice ale părților finite Mașină de tăiat cu laser


Model nameT2000
Maximum processing length2000mm(customizable)
Workpiece length0-2000mm
Tube diameter range20-100mm(customizable)
Type of tubeRound tube, square tube, rectangular tube, oval tube, etc.
Single tube bearing weight8kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus
Laser power500W-2000W
X Y axis maximum acceleration0.8g
Repeatability±0.03mm
Auto feederIndustrial robot (Optional)
Equipment dimensions (length × width)3500mm*1500mm
Equipment weight2T


Capacities
Material1000W1500W2000W2500W3000W4000W6000W
Carbon steel6101214162025
Stainless steel46810101216
Galvanized steel356881012
Aluminum345661016
Brass23455810
Copper1223346


Highlights of Finned Parts Tube Laser Cutting Machine

Rupere prin metoda tradițională de tăiere
Rupere prin metoda tradițională de tăiere

Cele două capete ale țevării formate sunt fixate cu fermitate, ceea ce poate face viteza mai rapidă și să realizeze o tăiere mai mare de precizie a tuburilor cu laser.În același timp, utilizați chuck special de mare viteză personalizat și cap de tăiere fibră tip vârful-montat pentru a realiza prelucrarea coatelor și tuburi de formă special ă.


Integrat în linia de producție automată
Integrat în linia de producție automată

Utilitarul de tăiere este integrat în linia automatizată de tăiere a țevilor și în linia de producție a cutiilor electronice și .poate realiza rapid modul de producție automată de alimentare automată, prindere, tăiere, descărcare și paletizare.

Eșantioane de componente finite Mașină de tăiat laser

Software-ul componentelor finite Tub Laser Cutting Machine

Sistemul de tăiere CNC
Sistemul de tăiere CNC

Potrivirea sistemului profesional de tăiere CNC, cu o bună expansibilitate a sistemului, susţinerea dezvoltării şi extinderii funcţiei.Simultanely susține două metode de procesare de import grafică 3D și de intrare de program, iar operațiunea este convenabilă și simplă.


Automatizarea componentelor finite Mașină de tăiat laser

Braț robotic industrial

Roboți industriali: 

The  Robotul industrial, și anume echipamentul industrial de tăiere a țevilor;pot fi conectate fără probleme cu robotii industriali 3D pentru a realiza o varietate de funcții auxiliare, cum ar fi alimentarea automată, descărcarea automată, paletizarea automată și curățarea automată.


Ia legătura
Ancheta va fi foarte apreciată şi va fi ascultată de o echipă specializată în mai puţin de douăsprezece ore.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
Overview Application Technical Highlights Sample Software Automation
Întrebaţi pentru cel mai bun preţ