Contactează-ne pe noi
Mașina P1260A de tăiat laser pentru tuburi mici
Mașina P1260A de tăiat laser pentru tuburi mici

Golden Laser Small Tub Laser Cutting Machine P1260A

Dimensiune minimă, utilizare maximă, tăietorul de tuburi CNC drept pentru pereți subțiri și tuburi cu diametru mic.

Mașini de tăiat laser din metale mici CNC pentru vânzare

Aparatul de tăiere cu laser cu tubul mic P1260A este o mașină complet automată, care combină avantajele unei precizări și eficiențe ridicate, și configurațiile sale de ultimă oră, special adaptate pentru dimensiunea normal ă de 10-120mm (0.4"- 4.72") de prelucrare a tuburilor.Golden Laser/359;s mica masina de taiere cu laser CNC metal va aduce o tehnologie automata eficienta si exacta de taiere cu cea mai mica dimensiune si cea mai mare rata de utilizare.


Dimensiune mică, dar funcțională largă

Amprenta este mai mică, și doar un singur container 40HQ este suficient pentru ambalare, care poate salva mai multe costuri de transport și poate îmbunătăți utilizarea de spațiu fabrică.



Fabricare automată

Ușor de manevrat, o singură apăsare!Salvează munca şi du-te să construieşti o fabrică inteligentă.



Maximizează beneficiile

O tehnologie mai rafinată de procesare, un mod mai inteligent de control al conductelor şi o platform ă de procesare inteligentă a datelor cloud va aduce cele mai mari beneficii clienţilor.




Eficienţă mai mare

Comparativ cu aparatul standard de tăiat tuburi cu fibră laser, eficienţa prelucrării tuburilor mici de către maşina de tăiat tuburile cu laser poate fi crescută cu 40%.


Golden Laser oferă o mașină de tăiat cu laser de înaltă calitate, contact a ți-ne și obține un mic preț de mașină de tăiat metal cu laser acum!

Video Afișare a mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

Aplicarea unei mașini de tăiat laser cu tuburi mici

Date tehnice ale mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

Model nameP1260A
Maximum processing length7000mm (22.965')
Tube diameter rangeRound tube φ10-φ120mm (0.4"- 4.72"), square tube □10×10- □70×70mm (0.4"- 2.75")
Single tube bearing weight15kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus fiber laser generator
Laser power1000W 1500W 2000W 3000W
Repeatability±0.03mm (±0.001")
Rotational speed120r/min
Weld recognition functionOptional
Auto feeder maximum size and weight800mm×800mm×6500mm (2.6'×2.6'×21.3') ; 2T
Equipment dimensions (length × width)12507mm×4109mm (41'×13.5')
Equipment weight11 T


Capacities (mm)
Material1000W1500W2000W2500W3000W4000W6000W
Carbon steel6101214162025
Stainless steel46810101212
Galvanized steel356881016
Aluminum345661012
Brass23455810
Copper1223346

As one of the leading small laser metal cutting machine manufacturers in China, Golden laser provides the best quality small steel laser cutter and small fiber laser cutting machine at a competitive price.

Golden laser has strong metal cutting and processing capacities. And the materials that we are experts in the processing are stainless steel, carbon steel, galvanized steel, etc. Golden Laser can provide good small fiber laser cutter services to meet the requirements of the production.




Highlights of Small Tube Laser Cutting Machine

Special Main Chuck
Special Main Chuck

Potrivit pentru țevi de mărime normal ă∅ 10 mm-∅ 120 mm), cu cea mai mare rată de utilizare și economisire a costurilor. 



Unic feeder auto
Unic feeder auto

● Proiectat pentru hrănirea în serie a tuburilor rotunde, tuburilor pătrate și tuburilor rectangulare.

● Comparativ cu automatul universal, viteza de alimentare este mai rapidă și mai stabilă, iar eficiența este crescută cu 50%.


Model compact și halbă mică
Model compact și halbă mică

Confruntându-se cu situația actuală de greu de găsit un container și costuri ridicate de marfă, această mașină mică de tăiat laser tub are nevoie doar de un singur container 40HQ pentru a împacheta, ceea ce economisește foarte mult marfă.

Full Pneumatic Chuck
Full Pneumatic Chuck

● O Chuck pneumatic ă mai compact ă poate preveni deformarea la fixarea tuburilor cu diametru mic.

● Un control cheie, prinderea tuburilor de 10- 120mm fără a schimba ghearele, economisirea timpului şi creşterea productivităţii.

● Funcție de centrare automată, viteza de reglare mai rapidă, convenabil și eficient.


Sistem flexibil de sprijin plutitor
Sistem flexibil de sprijin plutitor

Suportul în formă de V este utilizat într-o mașin ă de tăiat țeavă cu laser, iar suportul plutitor axial este utilizat într-o mașină de tăiat țevi pătrate , care poate îmbunătăți precizia prelucrării țevilor mici.


Dispozitiv de calibrare automată
Dispozitiv de calibrare automată

Un dispozitiv de calibrare automată poate asigura acuratețea unei mașini mici de tăiat țevi în timpul pereților subțiri tăiați și a tuburilor cu diametru mic.

Produse finite ale mașinilor de tăiat laser din metale mici

Software-ul mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

Upgradat sistem de autobuz CNC PA
Upgradat sistem de autobuz CNC PA

Pe baza generației anterioare de sistem de tăiere profesionist PA CNC, de dezvoltare în profunzime și de optimizare.Acesta adoptă modul de control al autocarului, suportă funcționarea touch screen, și a proiectat o nouă interfață de funcționare UI.Are 7 module de management inteligente pentru planificare, producție, proces, depanare, diagnostic, întreținere și setare.


Automatizarea mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

Alimentator automat

Auto feeder:

Potrivirea feeder complet auto pentru a realiza procesarea automată a loturilor de tuburi mici.


Dispozitiv de recepție

Dispozitivul de preluare a liniilor:

Crawlerul este utilizat pentru a colecta materiale pentru a realiza clasificarea automată și depozitarea de piese prelucrate.


Golden Laser Warranty for Small Tube Laser Cutting Machine

Unu.Toate tuburile cu laser au clasa 3R, sigură în toate situaţiile, fără protecţie şi certificare suplimentară, conform tuturor liniilor directoare ale maşinilor.

2.24 luni pentru generatorul de laser IPG sau n-LIGHT;12 luni pentru întreaga maşină.

3.În timpul perioadei de garanție, Golden Laser&_;39;s post-vânzare departament va oferi telefon sau serviciu la fața locului.

4.Cu excepția prejudiciului artificial,  Golden Laser oferă accesoriile gratuit în timpul garanției.

4.După perioada de garanție, Golden Laser oferă încă sprijin tehnic preferențial.

5.Golden Laser/359;inginerii vor vizita clienţii şi vor oferi sprijin tehnic în mod regulat.

6.Servicii de postvânzare din Europa, America de Nord, America de Sud, Oceania și Asia oferă suport de servicii și suport tehnic.


Ia legătura
Ancheta va fi foarte apreciată şi va fi ascultată de o echipă specializată în mai puţin de douăsprezece ore.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
Overview Application Technical Highlights Sample Software Automation Warranty
Întrebaţi pentru cel mai bun preţ