Contactează-ne pe noi
Mașina P1260A de tăiat laser pentru tuburi mici
Mașina P1260A de tăiat laser pentru tuburi mici

Fabricant de mașini de tăiat laser pentru tuburi mici

Dimensiune minimă, utilizare maximă, tăietorul de tuburi CNC drept pentru pereți subțiri și tuburi cu diametru mic.

Prezentare generală a mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

P1260A mic țeavă/tub mașină de tăiat laser este o mașină complet automată, configurații high-end special adaptate pentru dimensiunea normal ă 10-120mm (0.4"- 4.72") prelucrare a tuburilor.Este un tub de mașină de tăiat laser care combină avantajele de precizie și eficiență ridicată.


Laser de Aur oferă o mașină de tăiere cu laser de înaltă calitate, contact a ți-ne și obține prețul mic de mașină de tăiat metal cu laser acum!


Dimensiune mică, dar funcția largă

Amprenta este mai mică, și doar un singur container 40HQ este suficient pentru ambalare, care poate salva mai multe costuri de transport și poate îmbunătăți utilizarea de spațiu fabrică.



Fabricarea automată

Ușor de manevrat, o singură apăsare!Salvează munca şi du-te să construieşti o fabrică inteligentă.



Aplicarea unei mașini de tăiat laser cu tuburi mici

Date tehnice ale mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

Model nameP1260A
Maximum processing length7000mm (22.965')
Tube diameter rangeRound tube φ10-φ120mm (0.4"- 4.72"), square tube □10×10- □70×70mm (0.4"- 2.75")
Single tube bearing weight15kg/m
Laser sourceIPG/ nLIGHT/ Raycus
Laser power1kw- 3kw
Repeatability±0.03mm (±0.001")
Rotational speed120r/min
Weld recognition functionOption
Auto feeder maximum size and weight800mm×800mm×6500mm (2.624'×2.624'×21.325') ; 2T
Equipment dimensions (length × width)12507mm×4109mm (41.033'×13.48')
Equipment weight11 T


Capacities (mm)
Material1000W1200W1500W2000W2500W3000W4000W
Carbon steel681012141620
Stainless steel4568101012
Galvanized steel34568810
Aluminum33456610
Brass2234558
Copper1122334



Highlights of Small Tube Laser Cutting Machine

Special Main Chuck
Special Main Chuck

Potrivit pentru țevile de mărime normal ă („8709; 10 mm” („jd”), 120 mm, cu cea mai mare rată de utilizare și economie de costuri. 



Unic feeder auto
Unic feeder auto

Plăcuță 9679; Proiectată pentru alimentarea în serie a tuburilor rotunde, tuburilor pătrate și tuburilor rectangulare.

‘9679; Comparativ cu automatul universal, viteza de alimentare este mai rapidă și mai stabilă, iar eficiența este crescută cu 50%.


Model compact și halbă mică
Model compact și halbă mică

Confruntându-se cu situația actuală de greu de găsit un container și costuri ridicate de marfă, această mașină mică de tăiat laser tub are nevoie doar de un singur container 40HQ pentru a împacheta, ceea ce economisește foarte mult marfă.

Full Pneumatic Chuck
Full Pneumatic Chuck

Reziduul 9679; O Chuck pneumatic mai compact poate preveni deformarea la fixarea tuburilor cu diametru mic.

‘9679; Un control cheie, prinderea tuburilor de 10- 120mm fără a schimba ghearele, economisirea timpului și creșterea productivității.

/2979;& nbsp;Funcție automată de centrare, viteză de reglare mai rapidă, convenabil și eficient.


Sistem flexibil de sprijin plutitor
Sistem flexibil de sprijin plutitor

Suportul în formă de V este utilizat într-o mașin ă de tăiat țevi rotunde, iar suportul plutitor axial este utilizat într-o mașină de tăiat țevi pătrate , care poate îmbunătăți precizia prelucrării țevilor mici.


Dispozitiv de calibrare automată
Dispozitiv de calibrare automată

Un dispozitiv de calibrare automată poate asigura acuratețea în timpul pereților subțiri tăiați și a tuburilor cu diametru mic.


Eșantioane de mașini de tăiat laser pentru tuburi mici

Software-ul mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

Upgradat sistem de autobuz CNC PA
Upgradat sistem de autobuz CNC PA

Pe baza generației anterioare de sistem de tăiere profesionist PA CNC, de dezvoltare în profunzime și de optimizare.Acesta adoptă modul de control al autocarului, suportă funcționarea touch screen, și a proiectat o nouă interfață de funcționare UI.Are 7 module de management inteligente pentru planificare, producție, proces, depanare, diagnostic, întreținere și setare.


Automatizarea mașinilor de tăiat laser pentru tuburi mici

Alimentator automat

Auto feeder:

Potrivirea feeder complet auto pentru a realiza procesarea automată a loturilor de tuburi mici.


Dispozitiv de recepție

Dispozitivul de preluare a liniilor:

Crawlerul este utilizat pentru a colecta materiale pentru a realiza clasificarea automată și depozitarea de piese prelucrate.


Entre EM contato.
Seu inquérito será altamente valorizado e respondido por UMA equipe especializada Dentro de doze horas.
Your Name
Email
Phone
country
Company
Content
overview application technical highlights software automation sample
Pergunte pelo Melhor preço